۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰ و ۱۰ دقیقه

  خودتان سیستم عامل گوشیتان را انتخاب کنید!

تاريخ ثبت : ۲۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه

خودتان سیستم عامل گوشیتان را انتخاب کنید!

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، مایکروسافت به دنبال راهی است تا از این طریق کاربران گوشی‌های همراه بعد از خرید گوشی بتوانند سیستم عامل مورد علاقه خود (اندروید و یا ویندوز فون) را نصب نمایند.

\"\"


مستندات این طرح محرمانه در مکاتبات با یکی از شرکای تجاری مایکروسافت مشاهده شده است، طبق مطالب درج شده در این مستندات، مایکروسافت با این شریک تجاری در خصوص این طرح مذاکراتی داشته است. بر اساس این مستندات، کاربر می‌تواند پس از خرید گوشی مورد نظر خود، تصمیم بگیرد که چه سیستم‌عاملی را می‌تواند بر روی تلفن همراه خریداری شده نصب کند (البته نصب سیستم عامل بر روی گوشی به صورت دائمی می‌باشد و امکان تغییر آن در آینده وجود ندارد.)

برای رسیدن به این هدف، مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای ساخت گوشی است که از لحاظ سخت‌افزاری سازگاری بیشتری با گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار داشته باشد. با استفاده از آپدیت GDR3 که اجازه می‌داد فبلت نوکیا لومیا ۱۵۲۰ از صفحه نمایش شش اینچی با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و پردازنده چهار هسته‌ای Qualcomm Snapdragon 800 استفاده کند، می‌توان گفت که مایکروسافت تا حدودی به این هدف نزدیک شده است.
واضح است که مایکروسافت در صدد آن است که تا حد امکان سیستم عامل ویندوز فون را بر روی گوشی‌های موبایل گسترش دهد.

منبع: Phonearena - farnet