۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰ و ۴۷ دقیقه

  بلک لیست مخابرات

تاريخ ثبت : ۱۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳ و ۰۸ دقیقه

بلک لیست مخابرات


اصطلاح BlackListبه شماره هایی تعلق می گیرد که مخاطب از مخابرات درخواست عدم دریافت پیامک را داشته است.

با توجه به مصوبه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی مبنی بر ممنوعيت ارسال پيامک تبليغاتی، خبری و اطلاع‌رسانی برای مشترکينی که مايل به دريافت پيام‌های مذکور نمی‌باشند، شرکت  پیام رسان پایتخت از ارسال پيامک به اين دسته از مشترکين که فهرست آنها به صورت دوره‌ای از طريق اپراتورهای تلفن همراه اعلام می‌گردد، معذور می‌باشد.

شايان ذکر است مشترکين تلفن همراه اول برای دريافت يا عدم دريافت اين قبيل پيامک‌ها می‌توانند با شماره ۹۹۹۰ (سامانه اطلاع‌رسانی همراه اول) تماس حاصل نمايند.  مخاطبين همراه اول اگر پيام از سامانه پیامک دريافت نمي كنند، عدد 2 را به شماره 8999 ارسال نمايند و یا با تلفن 9990 تماس برقرار نمایند و درخواست خروج از بلک لیست بدهند.

مشترکين تلفن همراه ایرانسل نیز برای دريافت اين قبيل پيامک‌ها و در واقع برای خارج کردن شماره از بلک لیست مخابرات (ایرانسل) ( فعال کردن پیامک های تبلیغاتی ) کافیست از خطوط ایرانسل عدد ۱ را به ۵۰۰۵ ارسال فرمایید.

یک سری شماره های پیامک خدماتی مثل سازمانهای دولتی , ادارات اطلاع رسانی , اورژانس و دیگر سازمانها از این لیست سیاه مستثنی بوده و پیامک های آنها شامل این لیست سیاه نمی گردد .

اين مخاطبين در سامانه با علامت لیست سياه  مشخص شده اند. در پنل شرکت پیام رسان پایتخت هزینه ی ارسال پیامک به مخاطبانی که در لیست سیاه مخابرات قرار دارند به حساب کاربری شما در مدت زمان کوتاهی ( بین ۲۰دقیقه تا ۳ساعت ) بازگشت داده می شود.