۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱ و ۴۸ دقیقه

  خانم ها بخوانند : چگونه صفحه نمایش تلوزیون خود را تمیز کنیم ؟

تاريخ ثبت : ۱۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه

خانم ها بخوانند : چگونه صفحه نمایش تلوزیون خود را تمیز کنیم ؟

هر تلویزیونی نیاز به تمیز کردن دارد. ما در این مطلب راهکارهایی که در دفترچه ی راهنمای تلویزیون های مختلف آمده است را برای شما جمع آوری کرده ایم.

البته اگر نگاهی مجدد به دفترچه ی راهنمای دستگاه خود بیاندازید ضرر ندارد چون در تلویزیون های مختلف روش های تمیز کردن صفحه های نمایش ها با هم متفاوت است.

LG :

سعی کنید این تلویزیون را فقط با یک دستمال خشک تمیز کنید . هنگام تمیز کردن حتما تلویزیون را از برق جدا کنید . به هیچ وجه آب یا دیگر تمییز کننده ها را روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری نکنید . همچنین برای تمیز کردن لکه های روی تلویزیون از الکل یا دیگر مواد شیمیایی مثل تینر یا بنزین استفاده نکنید .

Panasonic:

پانل جلویی این تلویزیون به راحتی تمییز می شود اما برای تمییز کردن صفحه نمایش آن باید به کمک یک دستمال تمیز بدون پرز ابتدا گرد و غبار و خاک روی صفحه ی نمایش را تمییز کنیم و بعد اگر لکه یا کثیفی روی صفحه ی نمایش باقی مانده بود به کمک مقدار کمی مایع ظرفشویی و کمی آب ( توجه داشته باشید که نسبت مایع ظرفشویی و آب باید ۱ به ۱۰۰ باشد ) این لکه ها را می توان پاک کرد . بعد از اینکه با این محلول روی صفحه نمایش را کشیدید به کمک یک دستمال دیگر آن را خشک کنید . البته شما فقط در این تلویزیون ها مجاز به استفاده از مایع ظرفشویی هستید . همچنین به هیچ وجه از ناخن یا دیگر اشیای تیز استفاده نکنید تا کثیفی های روی صفحه ی نمایش را بردارید .

Samsung:

از آنجایی که صفحه نمایش این تلویزیون ها بسیار نرم است ممکن است در صورت تمیز کردن با دستمال های زبر تر خراشیده شود . بنابر این برای جلوگیری از این مشکل از یک دستمال  نرم که کمی با آب مرطوب شده است استفاده کنید .

به هیچ وجه روی صفحه نمایش این تلویزیون ها آب یا دیگر محلول های پاک کننده را مستقیما اسپری نکنید .

Sony :

برای  از بین بردن لکه های سرسخت روی صفحه نمایش این تلویزیون ها می توانید بعد از پاک کردن گرد و غبار روی آن به کمک کمی آب گرم و کمی صابون این لکه ها را پاک کنید و سپس با استفاده از یک دستمال تمیز دیگر صفحه نمایش تلویزیون را خشک کنید . بهترین دستمال برای این کار دستمال های نرم و بدون پرز هستند مثل دستمال هایی که برای تمیز کردن عینک ها استفاده می شوند.

Toshiba :

برای پاک کردن صفحه نمایش این تلویزیون ها بهتر است فقط از یک دستمال خشک پنبه ای استفاده کنید تا آسیبی به صفحه نمایش این تلویزیون وارد نشود .

البته به تازگی هر تلویزیون با بسته ی تمیز کننده ی مخصوص به خودش وارد بازار می شود که به مراتب بهتر از دیگر وسایل تمیز کننده است چرا که هر صفحه نمایشی ویژگی های خاص خودش را دارد و بهتر است به روش خاص خودش تمیز شود.